Recenzia: Dennerle Nano Cube 30L

dennerle nano

Dnes som sa rozhodol napísať recenziu tohto vynikajúceho nano akvária od spoločnosti Dennerle Nano Cube 30 L – Basic.

Dennerle Nano Cube sa vyrába v 3. rozmeroch ako 10, 20 a 30 litrové akvárium, a zároveň v troch rozličných sadách:

  1. Dennerle Nano Basic
  2. Dennerle Nano Complet
  3. Dennerle Nano Complet Plus

Sada Dennerle Nano Basic obsahuje:

1. Akvárium 2. Podložku pod akvárium 3. Kryt na akvárium 4. Čiernu tapetu na akvárium

Na Slovensku je možné toto akvárium nájsť na internete  od ceny 39 Eur.

Sada Dennerle Nano Complet obsahuje:

1. Akvárium 2. Podložku pod akvárium 3. Kryt na akvárium 4. Čiernu tapetu na akvárium+5. Rohový filter Nano Clean 6. osvetlenie Nano Light 9W 7. Prípravky pre úpravu vody 8. hnojivo 9. vitamíny pre raky (3 x 15 ml) 10. Krmivo pre krevety

Na Slovensku sa dá táto sada kúpiť od 92 Eur.

Sada Dennerle Nano Complet Plus obsahuje:

1. Akvárium 2. Podložku pod akvárium 3. Kryt na akvárium 4. Čiernu tapetu na akvárium+5. Rohový filter Nano Clean 6. osvetlenie Nano Light 9W 7. Prípravky pre úpravu vody 8. hnojivo 9. vitamíny pre raky (3 x 15 ml) 10. Krmivo pre krevety 11. Dennerle piesok 12. Sulawesi Deponit Mix Prípravky pre úpravu vody 13. hnojivo 14. Teplomer

Dennerle Nano Basic 30 litrov

Vo všetkých troch sadách je samotné akvárium úplne rovnaké. Musím povedať, že podľa recenzií nie sú sady Complet a Complet Plus najhoršie, ale ja som si zvolil len akvárium a ostatné komponenty dokúpim samostatne. No poďme ka samotnému akváriu.

Balenie Dennerle Nano

Dennerle Nano 30 litrov má rozmery 30 x 30 x 35 cm, s hrúbkou skla 5 mm, hrúbka skla je vynikajúca pri 30 litrových akváriach je štandardná hrúbka skla 3-4 mm, platí zásada čím je sklo hrubšie tým je aj šanca prasknutia nižšia. Sklo má vynikajúcu priezračnosť za mňa veľké plus pre Dennerle.

Balenie akvária nie je nič moc, pozor aby sklo nebolo poškriabané

Balenie Dennerle Nano Cube Basic, nie je teda nič moc…. Do kartóna je uložený len spodok a vrch akvária, zbytok nie je pri prevoze ničím chránený. Cez sklo akvária vidno nejaké komponenty, ktoré su v ňom voľne položené. Za mňa balenie nič moc. Hlavne ma mrzí, že akvárium nie je lepšie chránené proti nárazom a poškrabaniu pri prevoze + kým ho donesiete domov už ho budete mať obchytané.

Toto vás čaká vo vnútri akvária

Sklo Dennerle Nano

Zpredu je akvárium na krajoch zaoblené, plus predné rohy nie sú lepené ale liate, čo dodáva akváriu dennerle nano príjemný dizajn. Pekným bonusom je aj nálepka Dennerle, ktorú by som prirovnal k značke na prednej kapote auta :), nálepka drží, ale ak sa nepáči je možné ju jednoducho zlepiť dole.

Predné hrany akvária sú zaoblené a liate z jednej časti. Nálepka Dennerle Nano Cube poteší 🙂

Zadná strana akvária je už klasicky lepená. Spracovanie vyzerá kvalitne samozrejme hrany sú zbrusené, a teda nie je možné porezanie.

Zadné hrany sú už hranaté a lepené

Obsah balenia Dennerle Nano

Ak dáte dole vrchný obal akvária Dennerle Nano ako prvé si všimnete brožúrky, zatočený papier a sáčok s úchytkami na kryt akvária.

Pod brožúrkami a stočenou tapetou nájdete, dobre zabalený kryt akvária, v prípade ak zdvihnete akvárium tak pod ním v spodnom obale je uložená podložka pod akvárium.

Brožúrky

Základné návody a brožuúrky s výrobkami Dennerle

Nie sú nič extra, návod na zloženie akvária :)….., marketingový leták s produktami Dennerle, a leták s nápadmi na spracovanie akvária.

Tapeta

Tapeta na zadné sklo akvária má peknú čiernu matnú farbu, avšak inteligenti z Dennerle ju samozrejme museli stočiť do rolky a aby to nebolo málo roh tapety bol pokrčený. Sám som zvedavý ako sa bude lepiť na akvárium. Za tento počin má Dennerle u mňa veľké mínus.

Veľké mínus pre Dennerle Nano, pokrčená zadná tapeta

Kryt akvária

Ku krytu akvária nemám žiadne výhrady kryt je trošku menší ako akvárium teda nedosadá na 100 percent, čo je podľa mňa veľmi dobré, nezráža sa na ňom tak voda a zostáva priestor na denné kŕmenie, hnojenie akvária, hadičky a ďalšie príslušenstvo trčiace z akvária 🙂 . Teda nie je potrebné pred každým kŕmením, alebo hnojením dávať dole kryt. Kryt je uložený za pomoci priesvitných plastových držiakov, ktoré sú súčasťou balenia a vyzerajú, že sa len tak ľahko nezničia. Sklo je na rozdiel od akvária výborne zabalené, nemám obavu že sa cestou poškriabe.

Vrchný kryt akvária, je dobre zabalený, vo fólii a kartónovej krabici

Podložka akvária

Podložka je presne tvarovaná na akvárium Dennerle Nano, aj predná časť je rovnako ako sklo akvária zaoblená. Je čiernej farby z trocha tvrdšej peny. Dávajte si však pozor aby ste na ňu nezabudli, ja som ju našiel až po dlhšom hľadaní :), keďže je skrytá v balení priamo pod akváriom.

Vedikt

Akvárium Dennerle Nano Cube 30 L, až na pár menších nedostatkov, je vynikajúce akvárium, ktoré dobré vyzerá, je z kvalitného materiálu a určite vám doma urobí radosť a čo je úplne najlepšie predáva sa spolu s krytom a podložkou. Škoda pokrčenej a nepoužiteľnej tapety.

Plusy:

  • Hrúbka skla
  • Čírosť skla
  • Predné zaoblené hrany akvária
  • Výborný kryt a podložka akvária

Mínusy:

  • Trošku vyššia cena
  • Pokrčená zadná tapeta

2 komentáre

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *